Zanim wybierzemy pieska

Decyzja o wyborze pieska, który ma zamieszkać w naszym domu jest zwykle dogłębnie przemyślanym procesem, czasem poprzedzonym wielomiesięcznym oczekiwaniem na wymarzonego pupila. Niniejszy zbiór artykułów ma za zadanie przybliżyć proces podejmowania decyzji o zakupie pieska oraz jak merytorycznie się do niej przygotować. Ostatnią rzeczą, jaką potrzebuje przyszły właściciel jest pośpiech w podejmowaniu decyzji. Jeśli jest to możliwe dowiedzmy się jak najwięcej o rasie, którą sobie wybraliśmy, o jej potrzebach, cechach charakteru pielęgnacji. Im bardziej będziemy bogaci w wiedzę tym lepiej poradzimy sobie przy rozmowie z hodowcą a nasze pytania, będą nas prowadzić do jakże pomocnych wniosków.

Czas przed zakupem szczeniaczka to także czas radosnych przygotowań, na które składają się między innymi odwiedziny w wybranej przez siebie hodowli. To czas kiedy możemy się cieszyć z obserwacji małych piesków oraz ich pierwszych postępów jeszcze pod okiem swojej psiej mamusi 🙂 .
Okres szczenięcy pieska jest jedyny w swoim rodzaju – poprzez poszerzanie wiedzy na jego temat oraz świadomie podejmowane decyzje sprawimy, że będzie on jednym z najpiękniejszych chwil w naszym życiu. Szczeniaczki szybko wyrastają na dojrzałe psy i nawet jeśli na etapie 5-6 miesięcy nie wiemy jak poradzić sobie z np. wyrastającymi zębami, to zapewniamy Was, że będziecie później tęsknić za tym czasem i  z rozrzewnieniem wspominać małego „gryzonia” 🙂 .