Rok 2022 w hodowli Dragonborn

Mijający rok był bardzo przewrotnym i obfitującym w skrajne emocje czasem dla nas.
Z jednej strony doświadczyliśmy ogromu szczęścia, dumy i radości w tym także dumy z osiągnięć piesków z hodowli Dragonborn; z drugiej zaś strony jest to rok pełen goryczy, żalu i smutku, który niewątpliwie pozostawi po sobie trudną do zaleczenia ranę. Ten rok tak jak poprzedni uczy nas, aby cieszyć się chwilami szczęścia z bliskimi i ukochanymi, bo nie rzadko się zdarza, że są to chwile ulotne, do których będziemy również wracać pełni słodko – gorzkich skojarzeń.


Dee Dee – The Storm Dragon

Niewątpliwie jednym z najjaśniejszych, najweselszych aspektów i w ogóle będącym wszystkiego naj- jest obecność Dee Dee w domu Dragonborn (czy też jak to pięknie tłumaczą niektóre portale społecznościowe Smokonborn – zdecydowanie tłumaczenie dosłowne na 5+). Dee Dee w roku 2022 rozbłysła niczym najjaśniejszy diament i do tego lubi świecić intensywnie po oczach. Każde określenie jakim została mianowana jest jak najbardziej wiążące i rzadko odbiegające od prawdy: Buziaczek, Małpka, Skakun – pies wielu imion czyli. Dee Dee jest wszędzie pełno i jeśli życie zmotywuje ją, aby stać się czapką z lisa i wejść ci na głowę, aby być najlepszą czapką na świecie, to możecie być pewni że tak właśnie będzie.
Najszybsza w polu i w wodzie, zacięta, dziarska, niemożliwie słodka i pomysłowa. Dee Dee jest pierwszym seterkiem, który w domu bez telewizora, jest zafascynowana ekranami oraz to co jest na nich wyświetlane: smartfon, laptop, duży ekran – nie ma znaczenia, ważne, aby obejrzeć swoje ulubione Dog TV, albo po prostu obserwować co robi wskaźnik komputera xD.


Dee Dee została również wyróżniona wieloma pozytywnymi opiniami i ocenami na wystawach międzynarodowych w Polsce i Czechach, co zostało sfinalizowane w osiągnięciu tytułu Junior Championa Polski na wystawie Międzynarodowej Psów Rasowych w Poznaniu.

Niezmiennie każdego dnia, Dee Dee jest wesoła, optymistyczna i jak nie wykona na człowieka skoku „a la Dirty Dancing”, to mozna liczyć, że albo na Ciebie na warczy albo co najmniej będzie uciekać z jakąś częścią twojej garderoby.

He-Man – pierwszy podwójny interchampion C.I.E. & C.I.B. Dragonborn

Wystawa Specjalistyczna Wyżłów Brytyjskich, wrzesień 2022, fot. K.Czapla

Rok 2022 był zdecydowaniem rokiem wielkiego sukcesu He-Mana na wystawach, który mógł pochwalić się licznymi występami na arenach międzynarodowych. Ponownie He-Man zdobył uznanie w oczach wielu sędziów, po wielokroć wygrywając swoje klasy, ale też chwaląc się uzyskanymi wnioskami res. CACIB. Jednakże do największych sukcesów He-Manka niewątpliwie należą:
– res. BIS Chemnitz 2022 (Niemcy) w lipcu


– 4th Best of Group z nominacją na Crufts na międzynarodowej wystawie psów w Pradze w sierpniu


– Best of Breed na międzynarodowej wystawie psów w Poznaniu w listopadzie. Na tej samej wystawie w licznej stawce 27 innych seterów irlandzkich He-Man ukończył podwójne interchampionaty C.I.B. & C.I.E., który został ukończony w 1 rok i niespełna 1 tydzień.

Był to sezon wystawowy pełen wzruszeń i fantastycznych sukcesów dla pierworodnego synka Dragonborn FCI, który rozwinął się we wspaniałego psa wystawowego, ale też psa szalenie rodzinnego, kochającego swoich bliskich, a zarazem psa bardzo aktywnego i chętnego do nauki, z którym wielka frajda jest podróżować za najróżniejszymi przygodami.
He-Man jest też tatusiem miotów Crispy w Hodowli All Irish Gold w Polsce oraz miotu F w hodowli Daisy Rain w Czechach, w planach ma także kolejne krycia, dlatego z wielką nadzieją wyczekujemy kolejnych maluchów po tym wspaniałym chłopaku.


Pepcia na konkursie ze swoją Pancią

Jeśli cierpliwe czekasz i masz w sobie siłę – doczekasz się 🙂 I ja też się doczekałem idealnego debiutu Pepy i swojej Pani na konkursie retrieverów w zimny listopadowy poranek.

Przygotowania przed konkursem szły dziewczynom bardzo dzielnie, mimo niejednokrotnie trudnych warunków atmosferycznych – największym wyzwaniem jak się mogło wydawać była zamarznięta woda oraz niskie temperatury. Mimo to Pepa zarówno na etapie przygotowań jak i w samym konkursie była psem pełnym wielkiego zaangażowania; z radością z pracy sięgającą najwyższego poziomu. Choć mogło się wydawać, że pewną przeszkodą będzie aport z wody, jak się okazało Pepa jako jedyna na konkursie potwierdziła, że jest 200% Flatem – pływanie w każdą pogodę nie stanowi problemu, ważne aby zrobić obowiązkową „bombę”.
W pozostałych aspektach w zakresie aportowania, markingu, włóczek dziewczyny radziły sobie równie świetnie, co zostało docenione przez sędziów, a przede wszystkim wykazane w końcowym wyniku – przyjechały do domu z piękną nagrodą oraz 4 lokatą na 14 startujących drużyn oraz dyplomem II stopnia. Pepcia po raz kolejny potwierdziła, że lubi pracować i czuje się w tym wyśmienicie.
Ogromna gratulacje przede wszystkim należą się przewodniczce Pańci, która cierpliwie i sumiennie rozwiązywały wraz z Pepcią wszystkie łamigłówki Flaciego i Pańciowego (tym razem rodzaj męski ;)) mózgowia.


Wendy

Wendy przyszła do naszej hodowli w czerwcu 2022, jako malutka i żywa czarna kulka szczęścia.
Troska i miłość jaką okazywaliśmy jej całą rodziną pochłaniała nas bez reszty. Przeze te krótkie 5,5 miesiąca w domu Dragonborn, Wendy była prawdziwą gwiazdą uwielbianą przez wszystkich, przez wszystkich tuloną i uczoną, przez wszystkich wymarzoną…

Mądra, zadziorna, towarzyska, nie tylko zaprzyjaźniła się z żywiołową i nieustannie skorą do zabawy Dee Dee, ale też zyskała ogromną atencję w oczach seniorki Jessi. Kochała aportować, wcinać wszystko czego nie powinna, droczyć się i uciekać, kochała przytulaski i dobre jedzonko, i tak jak każdy flacik odnalazła swoje miejsce w kuchni, koło lodówki. Każdego ranka witała nas swoimi radosnym zaśpiewem i pomrukiwaniem. Sprawiała, że każdy nasz dzień wydawał się lepszy…

Patrząc w kalendarz stwierdzam, że minęło 1,5 miesiąca odkąd Wendy już z nami nie ma.
Jest to ogromna rana, które ledwo zaczyna się zabliźniać, a poczucie żalu i niesprawiedliwości jest tak dojmujące, że z trudem wstrzymuję więznący w gardle krzyk złości i smutku, z trudem powstrzymuje łzy…
Nieoczekiwany i gwałtowny rozwój choroby, bez perspektyw na poprawę jej zdrowia sprawił, że Wendy zostawiła nas ze zdruzgotanymi sercami, poczuciem wielkiego smutku i żalu…
Na zawsze odcisnęły się w naszym sercu jej kochane czarne łapki, nosek i uszka… Wendusia dołączyła do Cindusi, Barrego oraz Kaganka na początku listopada 2022.

Spoglądając na rok 2023

Życie potrafi niejednokrotnie zaskakiwać, a rok 2022 zaskoczył nas w sposób daleki od pozytywnego po wielokroć. Niemniej jednak było w nim też mnóstwo piękna i niesamowicie pozytywnych przeżyć oraz powodów do dumy.


Wierzymy głęboko, że zbliżający się rok 2023 będzie o wiele lepszy od poprzedniego i tego wam jak i sobie życzymy, końcu to rok chińskiego królika 😉 Wielką radością dla Dogwoow jak i dla hodowli Dragonborn są psiaki z miotów Fire, Wild, Pearl i Strom wraz z ich wspaniałymi rodzinami. Mamy wielką nadzieję, że w zbliżającym się okresie wiosennym do tego zacnego grona dołączą kolejne wspaniałe psiaki zarówno rude, jak i czarne i wątrobiane i tego się trzymajmy <3

Na Wołku z drużyną Dragonborn