Przyjemne z pożytecznym :) Odwiedziny Rio, Larsa i Hamara u Jessi i Cindy

Ci którzy mieli okazję przebywać z wyżłem węgierskim, wiedzą, że jest on psem szczególnym. Z jednej strony wykazuje duże skupienie i chęć do współpracy z przewodnikiem, a z drugiej strony cechuje go ogromna pasja do pracy w polu, wodzie czy lesie. Można powiedzieć, że łączy w sobie cechy retrievera i wyżła kontynentalnego, co można zaobserwować już przy pierwszej styczności z tą rasą. Jest ogromnie przywiązany do swojego opiekuna, uwielbia aportować, a przede wszystkim uwielbia poszukiwanie zwierząt łownych, wykazując się przy tym nieodpartą gracją. W mijających dniach mieliśmy okazję gościć u siebie 3 wspaniałe i utytułowane okazy tej rasy: Rio, Larsa oraz Hamar wraz z ich świetnymi przewodnikami.Rio szkolenie drużyny s.3
W tak doborowym towarzystwie nie tylko doskonale płynie czas przy wieczornych pogaduchach i grillowaniu, ale też podczas codziennych treningów. W ciągu 4 niesamowitych dni mieliśmy okazję przećwiczyć na wszelkie sposoby wszystkie niemal konkurencje z konkursów kynologicznych oraz obserwować różne style pracy naszych piesków. Można powiedzieć, że każdy z nich doskonale spisywał się zarówno podczas pracy na dolnym i górnym wietrze, jak i przy zdaniach stricte dowodnych. Nie od dziś wiadomo, że co dwie głowy… to nie pięć! Dzięki temu nie zdarzały się nam sytuacje i dylematy, na które ktoś nie miał cennej rady 🙂

Ogromną wartością spotkań miłośników psiaków jest możliwość wymiany doświadczeń oraz aranżowanie treningów po konstruktywnych dyskusjach. Do ćwiczeń przygotowywanych dla piesków myśliwskich warto pamiętać o zabraniu ze sobą:
– co najmniej jednego pistoletu hukowego,
-aportów z elementem naturalnym
-oraz 4 jakże istotnych zapachów szkoleniowych: zająca, kaczki, kuropatwy i oczywiście bażanta.
Hamar szkolenie drużyny s.3
Pieski obserwując swoją pracę również są wystawione na działanie istotnych bodźców pobudzających. Dzięki czemu pies  może przeżywać swoiste przełomy podczas takich „czworonożnych zgrupowań” i wykazywać się większą odwagą i samodzielnością w pracy czy aportować dotychczas niepodnoszone przedmioty.

Jednym słowem polecamy takie spotkania każdemu kto lubi pracować i uczyć swojego psiego przyjaciela nowych umiejętności!