Podsumowanie roku 2021

Rok 2021 był rokiem szczególnym pod każdym względem.
Dla wielu „dwunogów” był to czas, który woleliby wymazać ze swojej historii ze względu na stres związany z pandemią koronawirusa. Niepewność i poczucie zagrożenia w związku sytuacją zdrowotną sprawiło, że rok 2021 był również czasem zadumy i zamyślenia nad nadchodzącą przyszłością.
Jednakże dla piesków, które miały możliwość wychodzić na częstsze spacery ze względu na możliwość pracy zdalnej lub po prostu spędzać czas ze swoimi ukochanymi ludźmi w o wiele większym zakresie – był to zdecydowanie jeden z najfajniejszych okresów ich życia.
W hodowli Dragonborn działo się bardzo wiele tego roku, a początkiem naszego krótkiego podsumowania będzie

Pożegnanie „Czarnej Perełki”

po trudnym i pełnym niepewności przełomie roku 2020 i 2021 ze względu na panującą pandemię COVID-19 przyszedł dla hodowli Dragonborn FCI najtrudniejszy czas.
W wyniku powikłań choroby pokleszczowej za tęczowy mostek odeszł od nas Cindy, Sailing Team Dragon Dream, nasza „Czarna Perła”.
Strata Cindy jest dla nas czymś niewyobrażalnym… Brak możliwości cieszenia się wraz z nią z wykonanej pracy, ze spacerów, ze wspólnego pływania, ze wspólnych śniadań.
Z tysięcy maleńkich i wielkich rzeczy, które robiliśmy razem.
Świat Flat Coated Retirever stracił wspaniałą podwójną interchampionkę, oraz niezawodnego psa pracującego, ale my straciliśmy najwspanialszego przyjaciela.

Mówi się, że czas leczy rany, choć minęło już pół roku wciąż ogromnie boli, że „Czarnej Perełki” nie ma z nami.
Głęboko wierzymy, że będziemy mogli się ponownie zobaczyć już po drugiej stronie tęczy, kiedy przyjdzie na to czas…

Każdy pies w hodowli Dragonborn był zawsze częścią naszej rodziny, a Cindy była inicjatorką, kreatorką, iskrą zapalną wielu pomysłów i planów, które realizowaliśmy w swoim życiu po raz pierwszy i udało nam się to zrobić z ogromnymi sukcesami. To właśnie praca z Cindy zainspirowała nas do kolejnych wypraw na wystawy zagraniczne czy zagraniczne konkursy. Praca z nią dawała ogromną satysfakcję i poczucie, że obrana przez nas droga jest tą właściwą.

Emocje przy zdobywaniu pierwszych tytułów, pierwszych wniosków na interchampiona, pierwszych wspaniale wykonanych aportów… to zawsze w nas zostanie, tak jak radość, którą mogliśmy z nią dzielić przez te jakże krótkie 6 lat…

Będziemy za nią tęsknić najbardziej na świecie.

Miot Storm, czyli Burzowe Smoki

Maluchy z miotu Storm z ostatniego miotu Jessi przyszły na świat w deszczowo-burzowy dzień 17 lipca. Wszystkie dzieciaki od początku fantastycznie się rozwijały i cieszyły ogromnie oczy zarówno mamy Jessi oraz każdego z psich domowników. Najbardziej jednak uradowani ich widokiem pozostawali każdego dnia hodowcy Dragonborn FCI, którzy z wielką dumą uczestniczyli w każdym małym-wielkim sukcesie Burzowych Smoczków od otwarcia oczu, a skończywszy na wesołym eksplorowaniu świata wraz ze swoimi nowymi rodzinami.

Wśród Burzowych Smoczków urodziła się jedna, szczególna iskierka, która przykuwała wzrok hodowców od samego początku. Bo po prostu nie dało się na nią nie patrzeć, gdyż potrafiła ugryźć w nogę 😀
Dee Dee, Storm Dragon, bo o niej mowa. Zdobyła serca całego domu wielką energią i ogromny pragnieniem pozostania w rodzinnych stronach. Można powiedzieć, że zrobiła dosłownie wszystko co tylko można było zrobić, aby zmiękczyć i roztopić całkowicie serca całej psiej rodziny.

Oprócz Dee Dee, we wrześniu i w październiku do swoich ukochanych domów trafili: Raven, Tofi, Kevin, Morgan, Frida, Mara i oczywiście Garda. Wszystkie mają się wspaniale, szaleją na całego i cieszą ogromnie oczy swoich rodzin oraz hodowców. Rośnijcie zdrowo kochane kluski!

Wystawy i konkursy w roku 2021

Ze względu na panującą pandemię wystawy w roku 2021 zaczęły się późno, a wiele z ważnych eventów zostało anulowanych lub przeniesionych na inny termin. Mimo to w tym ograniczonym czasowo okresie pieski z hodowli Dragonborn mogły poszczycić się niemałymi sukcesami:


Peppa – nasza kochana Pepusia miała bardzo mocny debiut i start w wystawach w Polsce i za granicą. Oprócz ukończonego tytułu: Junior Championatu Polski, Pepcia może pochwalić się otwarciem junior championatów w Niemczech oraz Czechach, rozpoczęciem dorosłego Championatu Słowacji oraz rozpoczęciem interchampionatów C.I.B. oraz C.I.E.
Peppa wielokrotnie była nagradzana tytułem Najlepszego Juniora w Rasie oraz może pochwalić się tytułem Najpiękniejszego Juniora Wystawy na lokacie 2 otrzymany na wystawie w Iłowie. Na wystawie międzynarodowej we Wrocławiu Pepcia z kolei otrzymała swój pierwszy wniosek na prestiżową wystawę CRUFTS 2022.
Wielkim wyróżnieniem dla nas było uzyskanie przez Pepcię już na pierwszy konkursie retrieverów w jakim uczestniczyła dyplomu II stopnia oraz certyfikatu użytkowości (WCC), w którym to utrata punktów tylko w jednej konkurencji sprawiło, że Pepa nie sięgnęła po laur zwycięzcy całej imprezy.
Warto też wspomnieć, że na początku grudnia 2021, nasza panienka Peppa miała badane biodra, rzepki oraz łokcie i w każdym z tych wyników otrzymała ocenę A, czyli najlepszą z możliwych.

He-Man – nasz piesio w wieku 3 lat pięknie prezentował się na wystawach międzynarodowych w Lesznie i Wrocławiu, gdzie na Klubowej Wystawie Wyżłów otrzymał 3 lokatę na podium w finale Psów Użytkowych.
Wśród kilkunastu ocen mógł poszczycić się samymi pięknymi opisami i ocenami doskonałymi. Na wystawach zagranicznych pokazywał swoje wdzięki na międzynarodowej wystawie w Chemnitz, klubowej wystawie MSKAO (Slavkov u Brna), gdzie wraz z Grace otrzymali lok. 2 na Najpiękniejszą Parę wystawy; i Mladzie Boleslav w Czechach, czy wystawach zorganizowanych w Bratysławie gdzie otrzymał wyróżnienie dla najpiękniejszego psa z grupy VII FCI na lokacie 3 oraz każdego dnia mógł poszczycić się tytułem Najpiękniejszego Psa w Rasie oraz zdobyć ważne kroki do uzyskania Interchampionatów C.I.E. i C.I.B. .
He-Man rozpoczął w minionym roku 2021 dorosły Championat Niemiec, Czech oraz Słowacji. Było oceniany przez międzynarodowe grona sędziowskie i zawsze uzyskiwał bardzo pozytywne opisy i oceny. Jesteśmy szalenie dumni z jego osiągnięć !

Grace – podobnie jak starszy brat, Grace spisywała się świetnie na ringach wystawowych, otwierając między innymi dorosłe championaty Czech oraz Niemiec oraz ukończywszy tytuł championa Polski. Grace mimo swojej filigranowej postury, wspaniałe osiągniecia i wyróżnienia zdobywała z wielką lekkością oraz topową dla niej wesołym usposobieniem. Wiosną roku 2022 planujemy, aby Grace po raz pierwszy została mamą, a więcej o naszych planach będzie można przeczytać już niebawem na www.dragonborn.pl

Rok 2021 – jedyny w swoim rodzaju

W hodowli Dragonborn rok 2021 był rokiem słodko-gorzkim.
Rokiem wspaniałych sukcesów He-Mana, Grace i Peppy, ale też rokiem wspaniałego rozwoju piesków z miotów Wild and Pearl, których opiekunowie z wielkim zaangażowanie rozwijali talenty swoich pociech w noseworkingu, treningach Obi, czy prezentując ich na wystawach psów rasowych.
Hodowcy mieli też ogromną frajdę i przyjemność odchowywać pod swoimi skrzydłami przeuroczy miot Storm, seterów irlandzkich, który ich tak całkowicie omotał, że niespodziewanie skończyli z największą rozrabiaką miotu w ich ramionach – Dee Dee własnie szykuje przyczajkę na Św. Mikołaja pod choinką i nawet Jezusek z Dziadkiem Mrozem pospołu jej nie podołają.
Rok 2021 był też rokiem najcięższego z rozstań z powodu odejścia za tęczowy mostek najukochańszej „Czarnej Perełki”, Cindy…która na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Wierzymy głęboko, że Baruś, Kagan oraz Korek z Shivą zaopiekują się naszą najwspanialszą z gwiazd do czasu aż znów będziemy mogli się razem zobaczyć…

Wam Kochani czytelnicy z całego serca życzymy na przyszły rok mnóstwo zdrowia i pogody ducha, zaangażowania we wszystko co dobre i cierpliwości tam, gdzie będziecie jej potrzebować.
Pamiętajcie, aby się nie śpieszyć, zastanowić dwa razy i zawsze pozostawać otwartym na sugestie.
A przede wszystkim mnóstwa miłości i radości z Waszych kochanych kudłatych pociech!

Team Dogwoow & Dragonborn widzi się z Wami w przyszłym roku wraz z nowymi projektami oraz realizacjami.
Wielkie Buziaki od nas Wszystkich