Co za rok 2019!


Wraz z nadejściem roku 2019 wiedzieliśmy, że stoi przed nami masa wyzwań, które będziemy chcieli podjąć a dorównanie do osiągnięć roku 2018 może być wyjątkowo trudne ze względu na liczne i wspaniałe osiągnięcia jakie udało nam się w nim uzyskać. Pisząc te słowa w grudniu 2019, mogę już z sentymentem i pełen prawdziwej dumy powiedzieć, że był to naprawdę niesamowity rok!

He-Man & Grace wystrzałowe bliźniaki 😀 

Rok 2019 zaczęliśmy dla Grace i He-Mana od spokojnych planów oswajania z wielkim światem, wędrowaliśmy regularnie do centrów handlowych, odwiedzaliśmy dworce kolejowe, zwiedzaliśmy pola i parki, a przede wszystkim ciężko ćwiczyliśmy szybko rozwijającą się pasję łowiecką.
Na wystawach w minionym roku nasze pupile pojawiły się w klasie młodzieży aż 11 razy w klasie młodzieży oraz 1 raz w klasie szczeniąt. Na każdej z wystaw młodzieżowych otrzymali ocenę doskonałą, a He-Man aż 6 razy otrzymał tytuł najpiękniejszego juniora w rasie (BOJ), zaś Grace 1 raz otrzymała taki tytuł. Aż 4 -krotnie,w tym na prestiżowych wystawach klubowych MSKAO, Niemieckiego Klubu Wyżła Brytyjskiego, Międzynarodowej Wystawie w Pradze, spotkali się w porównaniu młodzieży, co było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Grace i He-Man podobali się sędziom z Niemiec, Słowenii, Austrii, Szwecji, jak i cieszyli się uznaniem wśród polskiej obsady. Oboje mają rozpoczęte Junior Championaty Niemiec i Republiki Czeskiej, zaś He-Man ukończył Junior Championa Polski oraz rozpoczął dorosły Championat, otrzymując na wystawie psów myśliwskich w Iłowie tytuł Najpiękniejszego Psa w Rasie (BOB) oraz 2 miejsce w porównaniu wszystkich psów z grupy VII FCI (BOG 2) w wieku 15 miesięcy!
Nie mniejszym sukcesem dzieciaków z miotu Fire było uczestnictwo w konkursie Zkousky Vloh organizowanym przez czeskich klub MSKAO, gdzie oboje otrzymali dyplom I stopnia, zaś na konkursie Field Trials organizowanym w Niepołomicach, Grace zdobyła tytuł Derbisty i zwycięzcy klasy młodzieżowej, otrzymując tytuł Derbisty, pokonując tym samym w kategorii konkursowej swojego tatę Talliego i mamę Jessi w wieku 15 miesięcy!
Dobra robota dzieciaki :*

Cindulka tytan pracy i wystaw 

W 2019 roku Cindulce po bardzo pracowitym roku 2018 postanowiliśmy dać trochę odpocząć, aby mogła zająć się tym co najbardziej lubi, czyli tulaskami i treningiem. Nasza Perełka w mniejszym stopniu uczestniczyła w świecie wystawowym, pozostawiając znacznie więcej przestrzeni dla młodych i szalonych, aczkolwiek pokazała się z fantastycznej strony na wystawie Klubowej i Specjalistycznej organizowanej przez czeski KCHLS w Humpolcu, gdzie zdobyła CAC oraz res. CAC podczas dwudniowej wystawy. Równie pokazała się na wystawie krajowej w Jeleniej Górze (czerwiec 2019) oraz na wystawie międzynarodowej w Lesznie, gdzie ukończyła tytuł Grand Championa Polski. Największym jednak wyróżnieniem dla Cindy był niespodziewany start z listy rezerwowej na Międzynarodowej Ocenie Pracy Retrieverów organizowanej przez łódzki PZŁ. Mimo kontuzji i uczestniczenia w zadaniach konkursowych w ochronnym bucie Cindulka przeszła przez wszystkie konkurencje wzorowo, otrzymując jedynie z konkurencji markingu ocenę 3/4, a w pozostałych konkurencjach otrzymując maksymalną ilość punktów, co zaoowocowało zdobyciem łącznie 135pkt na 140, 3 lokatą na 15 startujących piesków i dyplomem I stopnia. Ostatni raz na organizowanym w Polsce konkursie Cindy pojawiła się w roku 2016 w sierpniu, mając zaledwie rok :).

Jessi is back!

Jeesi z Pańciuniem, 31.08.2019, IDS Rybnik, Zdj. T.Rojek

Nasza słodka matunia Jessi krok po krok wiosną 2019 roku rozpoczęła powrót na ringi wystawowe, co było dla nas wszystkich niesamowitym i wspaniałym przeżyciem. Jessi przeżyła wewnętrzną prawdziwą metamorfozę i pełna pewności siebie wspaniale prezentowała się na ringach wystawowy Specjalistycznej Klubu Wyżła Brytyjskiego, Międzynarodowej Wystawie w Lesznie, Rybniku, a przede wszystkim na ringach Międzynarodowych Wystaw w Lipsku, otwierając tym samym Niemiecki Championat (VDH) zdobyciem dwóch wniosków CAC oraz wice wnioskiem CAC z wystawy klubowej organizowanej przez Niemiecki Klub Wyżła Brytyjskiego! 

Spotkania miotu Fire


Do najfajniejszych wydarzeń zdecydowanie należały spotkania z juniorami z miotu Fire w rodzinnym domu oraz na wystawach i konkursach. Ogromną frajdą było zobaczyć jak nasze pupile pięknie rosną, są szczęśliwe i doskonale się rozwijają pod opieką swoich właścicieli 🙂 a jeszcze większą frajdą było wiedzieć, że nas pamiętają. Dla wszystkich naszych piesków w nowych domach, które właśnie kończą 18 miesiąc życia, wchodząc powoli w wiek dojrzały mamy moc uścisków i tulasów i buziaków. Jesteście cudowne Gypsy, Kofi, Sofie, Lidzio, Bucky, Baileyku, Hazio i Nicusiu czekamy na kolejne wspólne spotkania!