Braque d’Auvergne – szczeniaczki podczas pierwszego szukania na górnym wietrze

Ogromną przyjemnością jest obserwowanie rozwoju małych piesków, które z dnia na dzień uczą się coraz szybciej i coraz bardziej skomplikowanych zagadnień. A jak poradziły sobie szczeniaczki Braque d’Auvergne podczas pierwszego treningu na górnym wietrze? Więcej niż fenomenalnie 😀
Wyżły owernackie to doskonale towarzysze rodzin – ciepłe, serdeczne, z wielkim przywiązaniem wpasowują się domowe ognisko, stając się jego żywym sreberkiem. Jednocześnie ich entuzjastyczne usposobienie oraz wesołe nastawienie do otoczenia czyni z nich doskonałych kompanów we wszelkich outdoorowych aktywnościach.

W genach wyżłów owernackich, podobnie jak u wszystkich psów z grupy VII FCI, drzemie instynkt tropiciela, który najlepiej czuje się w wyszukiwaniu zapachów ptactwa polnego takiego jak bażant czy kuropatwa. Głębokie pragnienie do przypodobania się swojemu opiekunowi sprawia, że Braque d’Auvergne będzie szukała współpracy i zaangażowania ze swoim przewodnikiem, co sprawia, że są to psy wysoce inteligentne, przyswajające nową wiedzę w bardzo krótkim czasie. Na prezentowanych zdjęciach oraz filmach można zaobserwować pierwszy kontakt szczeniąt z naturalnym zapachem oraz ogromne zainteresowanie, które mieliśmy przyjemność obserwować.

Więcej o samych szczeniaczkach oraz rasie Braque d’Auvergne można dowiedzieć się w hodowli All Irish Gold FCI oraz u Hani Cichoń.