Ewelina Deszert-Kłosowska, Hodowla Sailing Team

ewelina st
Zdjęcia w artykule zostały wykorzystane za zgodą autora

W naszym zespole nie może zabraknąć młodej krwi Retrivera pełną gębą. Mając jednak ogromną miłość do Barrego, który tak wiernie towarzyszył nam od tylu lat, jakoś na wszystkie Labradorki spoglądaliśmy przez pryzmat naszego kochanego staruszka. Zastanawialiśmy się więc nad Goldenkiem oraz Tollerkiem, bo w końcu są to równie cudowne aportery, jednakże największe zainteresowanie wzbudziły w nas Flaty, czyli Flat Coated Retrivery. Te pieski po prostu urzekły nas od pierwszego wejrzenia – szalenie inteligentne, wierne, opiekuńcze, niezmordowane w pracy, a zarazem o znacznie większej dynamice ruchu niż pozostałe Retrivery (no może nie od Tollera:) ) oraz wyostrzonym powonieniu (dzięki ich spokrewnieniu z seterami). Flaty są psami myśliwskim, wykazujące się jednym z najlepszych umiejętności jako psy dowodne, aportery oraz płochacze. Są również znane ze swojego zaangażowania w pracę z człowiekiem jako przewodnicy osób niewidomych, ratownicy czy pieski pracujące w policji jako psy szukające. Ogromnie poruszyło nas również często spotykane u tej rasy partycypowaniem obojga rodziców w wychowaniu potomstwa, a także pewien film o małym Flatku, który uwielbia Scooby Doo (film poniżej)

Skomponowawszy wszystkie powyższe wyobrażenia, uznaliśmy, że musimy znaleźć cudownego hodowcę Flatów, który podobnie jak my będzie angażował się w pracę ze swoimi ukochanymi czworonogami. Daleko nie musieliśmy szukać bo tylko koło Krakowa 🙂logo sailing team
Ewelina Deszert – Kłosowska jest naszą Flacią mamą prowadzącą hodowlę Sailing Team, która zyskała nasze ogromne zaufanie, dzięki szczerości i profesjonalnemu podejściu. Nie tylko uzupełniła dokładnie naszą wiedzę, o potrzebach tych wspaniałych retriverów, ale jest jednocześnie naszym oparciem przy każdym, nawet najmniejszym dylemacie szkoleniowym czy elemencie codziennego życia z małym Flatem. W jej domku możemy zawsze spotkać cudownych rodziców naszej Cindy, mamę Keyę oraz tatę Rumpla. Jest to para szczególna, bowiem ich wyjątkowe piękno nagradzane po wielokroć na wystawach w Polsce i za jej granicami koreluje z pracą użytkową oraz sukcesami na konkursach kynologicznych.

Oprócz cudownych Flacich rodziców, pod dachem hodowli Sailing Team  możemy spotkać także nestorkę rodu Retriverów – jamnicę Lizaka :), oraz siostrę Cindy, Rufę, która nie tylko będzie już niedługo specjalistką od aportowania, pływania i pracy tropowej, ale też wykopie dołek na poziomie konkursu norowców. Dla nas, jako przewodników Cindy, jest ogromną radością mieć możliwość obserwowania jak wspaniale pracują Flaty oraz jak umiejętności Cindy doskonale uzupełniają się z talentami Jessi.
12239707_1041630682554593_4562977549333433273_n
Więcej o życiu hodowli oraz jej sukcesach można poczytać na stronie lub zajrzeć na profil na FB.