2018

Legnica/Lubin IDS (styczeń)
Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold
Cindy, Sailing Team Dragon Dream

Klasa użytkowa


Rok 2018 zaczął się dla nas wyjątkowo udanie w styczniu na wystawie rangi międzynarodowej organizowanej w Lubiniu. Jessi pokazała się ze świetnej strony zarówno w ruchu jak i statyce Pani sędzinie Jadwidze Konkiel. Uzyskała bardzo ładną opinię wraz z oceną doskonałą oraz wnioskiem CWC i wraz z tytułem Najpiękniejszego Psa Użytkowego w Rasie otrzymała bilet do występu w finale BIS Working Dog.

Jednakże największym sukcesem może zdecydowanie pochwalić się Cindy, która wygrywając w klasie użytkowej oraz uzyskując tytuł Najpiękniejszego Psa Użytkowego w rasie, z piękną oceną od sędziego Angela Maestro Lafuente (ES) i wnioskiem CWC, zajęła w finale BIS Working Dog 1 lokatę pod okiem sędziny Olgi Dolejsovej (CZ)!

Zielona Góra/ Drzonków (marzec)
Cindy, Sailing Team Dragon Dream

Klasa championów

Debiut w klasie championów okazał się niesamowitym sukcesem 😀 Pod okiem sędziego Ivana Vasiljevic (SRB) oraz wyrównanej rywalizacji w klasie championów, Cindy otrzymała pierwszy wniosek CWC na Wielkiego Championa Polski (1/5), wygrywając także rywalizację płci (BOS) oraz otrzymując CACIB! Był to wspaniały dzień dla naszego zespołu oraz wielka radość z prezentacji Cindy przy 27 zgłoszonych Flacikach 🙂

Warszawa/Nadarzyn (kwiecień)
Cindy, Sailing Team Dragon Dream

Klasa użytkowa

Na warszawskiej wystawie, Cindy ponownie wystąpiła ze swoją ukochaną Pańcią na ringu. Sędziowane przez  Maria Ceccarelli (IT) zdobyły złoty medal oraz CWC w klasie użytkowej (1/2) oraz zajęły 4 miejsce na Finale Psów Użytkowych! Była to też wspaniała okazja do zobaczenia na żywo swojej rodzonej siostry Gapy, która w klasie otwartej otrzymała ocenę doskonałą oraz wniosek CWC. Nie ma to jak siła sióstr i Szelki – jej super kumpeli i codziennego Flacikowania 😀

Od lewej: Szelka, Gapa, Cindy

Opole (kwiecień)
Cindy, Sailing Team Dragon Dream

klasa championów


Na wystawie międzynarodowej w Opolu Cindy po raz drugi w tym roku wystartowała w klasie championów. Bardzo spodobała się sędziemu Tamás Jakkel (HU), wygrywając ze swoją konkurentką i otrzymując tym samym drugi wniosek na Wielkiego Championa Polski (CWC). Uroda Cindy awansowała ją również do finału ze wszystkimi suczkami, a następnie w porównaniu z najpiękniejszym samcem wystawy. W podsumowaniu Cindy otrzymała wniosek na Interchampiona (CACIB) oraz uzyskała tytuł najpiękniejszego przedstawiciela swojej rasy (BOB). To był wspaniały dzień 😀 Za zdjęcia bardzo dziękujemy Aleksandra Meinert.

Praga (maj)
Cindy, Sailing Team Dragon Dream

klasa użytkowa

Do pięknej stolicy Czech ruszyliśmy na początku maja, aby pokazać się po raz ostatni przed planowaną przerwą na odchowanie szczeniaczków Jessi. Cindunia z Pańcią na ringu prezentowały się jak zwykle pięknie i to nie tylko w oczach piszącego, ale i sędziego František Pasák (CZ), który nagrodził piękną prezentację i urodę Cindy wnioskiem CAC wraz z oceną doskonałą, co tym samym pozwoliło na ukończenie Czeskiego Championatu wystawowego. Cindy pięknie prezentowała się także w porównaniu wszystkich suczek otrzymując CACIB oraz tytuł najpiękniejszej suczki w rasie (BOS). Było to wspaniałe podsumowanie naszych wiosennych wojaży <3

Lipsk (sierpień)
Cindy, Sailing Team Dragon Dream

klasa użytkowa
Najwspanialej jest kiedy marzenia się spełniają w sposób najbardziej niesamowity z możliwych. Cindy na wystawie międzynarodowej w Lipsku, zdobywając w klasie użytkowej CAC, CACIB oraz tytuł Najpiękniejszej w Rasie (BOB) pod okiem sędzi M.Blaha z Austrii ukończyła za jednym zamachem podwójny Interchampionat (C.I.E. oraz C.I.B.), a zdobywając CAC w klasie użytkowej dzień później pod okiem sędzi M.Shar zdobyła łącznie z 3 z 5 wniosków potrzebnych do ukończenia Championatu Niemiec. Co za wspaniały weekend!

Warszawa oraz Bratysława (październik)
Cindy, Sailing Team Dragon Dream
Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold

klasa użytkowa
Październik był dla nas miesiącem wspaniałych wyjazdów i powrotów. Z jednej strony Cindy wciąż kontynuowała pasmo swoich wspaniałych prezentacji na ringu wraz z Pańcią. Zdobywając na wystawie Europejskiej w Warszawie lokatę 2/4 oraz wystawie Jubileuszowej lokatę 1 i zdobywając tytuł najlepszej suki w rasie (BOS) – sędzia wspomnianej wystawy był Claudio de Guliani (IT). Z drugiej strony był to też miesiąc powrotu Jessi na ringi po dłuższej przerwie, która świetnie zaprezentowała się pod okiem Irlandzkiej specjalistki Cathy Delmar.

Dwa tygodnie później ruszyliśmy na cudowną Danube CACIB organizowaną w pięknym mieście Bratysława. Cindy po raz 5 już w tym roku, w 4 kolejnym kraju uzyskała lokatę pierwszą wraz z wnioskiem CAC, CACIB oraz tytułem dla Najpiękniejszej Suczki w Rasie, a także zdobywając tytuł Słowackiego Championa Piękności. Jessi również pokazała się ze świetnej strony, otwierając zdobyciem CAC, Słowackiego Championa wystawowego oraz zdobywając również res. CACIB w jednym z dniu prezentacji. Była to wspaniała wyprawa podsumowująca wspaniały rok 2018, obfitujący w niesamowite sukcesy zarówno na ringu jak i w sferze konkursowej a przede wszystkim ze względu na pojawienie się na świecie ognistej 10!

Świebodzice (grudzień)
Grace & He-Man, czyli
Fire of Freedom Dragonborn oraz Fire of Grace
Dragonborn

klasa młodszych szczeniąt
Jako debiut wystawowy dla Grace’olka i Hemanka wybraliśmy wystawę sędziowaną przez Panią I. Krasowską-Salamon. Chociaż była to wystawa halowa a smoczki były jednak w pewnym stopniu zestresowane pokazaniem się w głośnym i nowym otoczeniu, to mimo to udało się znakomicie i oboje otrzymali notę wybitnie obiecującą w klasie młodszych szczeniąt, a Hemanek został Najpiękniejszym Młodszym Szczenięciem w Rasie.