2017

Wystawy w roku 2017 zaczęliśmy stosunkowo późno bo dopiero w miesiącu marzec, ale z jakim przytupem 🙂

Zielona Góra/Drzonków IDS
Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold

Klasa użytkowa c.d.


Wystawy w marcu na otwartym powietrzu zawsze mogą być pewnym wyzwaniem zarówno dla pieska jak i jego opiekuna. Tymczasem, choć zima była dość długa i całkiem śnieżna, napotkaliśmy wspaniałą pogodę, która przyświecała naszemu sukcesowi. Jessi prezentując się sędziemu Andrzejowi Brabletzowi uzyskała ocenę doskonałą wraz z wnioskiem CWC i tym samym ukończyła tytuł Championa Polski. Jesteśmy bardzo dumni z jej osiągnięcia oraz ponownie szczęśliwi, że mogliśmy brać udział w sympatycznej wystawie w Drzonkowie, gdzie zawsze można spotkać grono wspaniałych przyjaciół.

Katowice IDS
Cindy, Sailing Team Dragon Dream

Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold

Klasa użytkowa c.d.

Wystawa w Katowicach nie należy do najprostszych ze względu na organizację jej w hali widowiskowej „Spodek”. Podłoże po, którym biegają pieski może być śliskie, w niektórych częściach ośrodka do tego może być zimno i dość ciemno (ringi przygotowane na obszarze lodowiska). A mimo to wystawa w Katowicach kojarzy się nam bardzo dobrze. Była to nasza pierwsza wystawa z Jessi z 2015 roku, którą zaczynaliśmy jeszcze w klasie szczeniąt, kończąc z wynikiem wybitnie obiecująca wraz z awansem do finału Best Puppy in Show. Tym razem nie poszło nam gorzej, ani trochę 🙂

W sobotę w pierwszej kolejności prezentowała się Cindy w klasie użytkowej, która wraz z jej handlerką wywalczyła CWC wraz z oceną doskonałą oraz otrzymała bardzo ujmującą ocenę opisową od sędziny Krystyny Opary, która szczególną uwagę zwraca na doborowy handling. Była to druga wystawa Cindy w klasie dorosłej i jak na razie nasza „Czarna” radzi sobie świetnie.
Podczas niedzielnej kontynuacji show Jessi występowała wraz z całą rodziną All Irish Gold FCI. Nie tylko mieliśmy przyjemność zobaczyć się z dawno nie widzianymi przyjaciółmi z innych sekcji grupy VII, ale też podziwiać sukcesy piesków z naszej hodowli. Jessi od sędziego Peter Harsanyi (HU) uzyskała ocenę doskonałą oraz CWC, zaś w porównaniu płci dodatkowo wniosek res. CACIB. W finale BIS Working Dogs zajęła 4 lokatę, która była dla nas szczególnym wyróżnieniem.

Oprócz nas, na ringu prezentowało się wiele piesków z macierzystej hodowli Jessi, uzyskując świetne rezultaty, których serdecznie gratulujemy.

Tommy Hilfiger Glory Red – excellent, CAC, BOS, CACIB
Comtess Archer All Irish Gold – excellent, CAC, BOS, BOB, CACIB
Oakdene Puzzel n’ Crispy – very promissing 1/4, Best Puppy in Show <3
Irish Future Diamond River – very promissing 1

Litomierzyce IDS, maj
Cindy, Sailing Team Dragon Dream
Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold

Klasa użytkowa i klasa pośrednia

Niewielkie miasto na północy Republiki Czeskiej przywitało nas bardzo miłą atmosferą oraz dobrą organizacją wystawy międzynarodowej, na którą wybraliśmy się po krótkiej przerwie. Ze względu na fizjologiczną „niedyspozycję”, występ Cindy nie możemy zaliczyć do udanych, która zakończyła swoją prezentację poza podium.
I choć wzbudzała sensację w niejednym retriverowym nosie koło ringu, to jednak nie zyskała zainteresowania ze strony dość chłodnie usposobionej sędziny Very Vitkovej (SK). Jessi tymczasem jeszcze długo przed prezentacją na ringu nie dawała o sobie zapomnieć z całkiem innych względów – a to miejsce na toaletę niewyszukane; a to piesków jest za dużo; ale jednak przy ringu z seterami jest fajnie bo są setery… Grymaszenia nie było końca. I któż by pomyślał, że to niefortunne usposobienie przyniesie taki sukces. Jessi na ringu zaprezentowała się pewnie i dostojnie, pięknie dając się prowadzić na ringówce.

Pokazując się z jak najlepszej strony uzyskała wniosek na Championa Czech i tym samym zakończyła swój drugi dorosły Championat. Jako wisienkę na torcie należy uznać przyznanie wniosku na międzynarodowego Championa Piękności (CACIB), dzięki którym może potwierdzić, iż Jess rozpoczęła u sędziego Otokara Vondrousa (CZ) swój Interchampionat 🙂

Bytom NDS, czerwiec
Cindy, Sailing Team Dragon Dream
Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold

Klasa użytkowa c.d.

Była to nasz druga wystawa w Bytomiu, odkąd rozpoczęliśmy podróże po ringach wystawowych. Trzeba przyznać, że Związek Kynologiczny w Bytomiu przykłada szczególną wagę do obsadzania swoich imprez międzynarodowymi specjalistami kynologicznymi. Jest to tym bardziej miłe, że specjaliści z zagranicy, tym razem południowej potrafią docenić nasze dziewczyny.

Jessi prezentując się w deszczu przed pogodnie usposobionym sędzią Roberto Schillem (RO) uzyskała ocenę doskonałą wraz z wnioskiem CWC, awansując do finału BIS working dogs. Tymczasem Cindy wraz ze swoją ukochaną Pańcią zostały docenione przez sędziego Stefana Dimitrijević (RS)  zdobywając wniosek CWC, tytuł Najpiękniejszej Dorosłej Suki oraz awans do finału BIS working dogs, gdzie zajęły 2 miejsce! Tym samym Cindy ukończyła dorosły Championat Polski. Świetnie także poradziła sobie urodziwa koleżanka J&C Puzzelka (Oakdene Puzzles’n Crisps,), która uzyskała tytuł Najpiękniejszego Juniora w rasie oraz 3 miejsce wśród najpiękniejszych juniorów wystawy.

Brno IDS, czerwiec
Cindy, Sailing Team Dragon Dream
Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold

Klasa użytkowa i klasa pośrednia c.d.

Ostatnią imprezą przed 2 miesięczną przerwą wystawową było Brno, które przywitało nas na południu Czech słonecznym dniem i trasą pełną objazdów. Mimo, że droga na na Intercanis Dog Show nie należała do najprostszych, na wystawie znaleźliśmy się o czasie, rezerwując sobie swobodnie miejsce do prezentacji.


Choć Jess zaprezentowała się dobrze, otrzymując ocenę doskonałą oraz lokatę pierwszą w porównaniu, sędzia Luděk Müller nie przyznał jej wniosku, ponieważ  nie czuła się pewnie biegnąc po śliskim dywanie 😀 Taką miłą niespodziankę w ocenie miały w sumie 3 setery na 4 z naszej drużyny.
Najdoskonalszy z możliwych rezultatów zdobył na ringu seterów Hilli (Tommy Hilfiger of Gloryred), uzyskując wniosek CAC w klasie championów, CACIB, BOB oraz zajął 3 miejsce na podium grupy VII FCI.
W tym samy czasie Cindy po cichutku, na sąsiednim ringu u estońskiego sędziego Marko Lepasaara ukończyła nie tylko Młodzieżowy Championat Czech, otrzymując wniosek CAC, ale także tytuł BOB oraz swój pierwszy wniosek na Interchampiona! Brawo Cindy i Pańcia!
Zdj. Barbora Křížová

Mlada Boleslav IDS, sierpień
Cindy, Sailing Team Dragon Dream
Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold

klasa użytkowa cd.


Była to nasz już nasza 3 wystawa  w Republice Czeskiej w Mladzie Boleslav. Tym razem stawka była najwyższa, bo w każdej rasie można było uzyskać kwalifikację na jedną z najbardziej prestiżowych wystaw na świecie – Crufts 2018. Jessi biegła jak wicher i pięknie się prezentowała, w silnej stawce wywalczyła 2 lokatę na 4, zdobywając res. CAC, ocena doskonała pod okiem sędziny: Alenki Pokorn (SLO). Cindy również prezentowała się świetnie w stawce użytkowej, prowadzona ze wspaniałym handlingiem przez swoją Pańcię, pod okiem rodzimego sędziego: Wojciecha Burskiego. W ocenie sędziego Cindy zyskała piękna ocenę oraz zdobywając złoty medal oraz wniosek CAC z oceną doskonałą, otwierając tym samym starania o dorosły championat Czech.

Praga IDS, październik
Cindy, Sailing Team Dragon Dream
Jessi, Heroine of Wisdom All Irish Gold

klasa użytkowa cd.

Jako ostatnią wyprawę w tym roku wybraliśmy dwudniową wystawę w stolicy Czech. Zachęciła nas do przemiłe towarzystwo przyjaciół i znajomych, jak i bardzo interesująca obsada sędziowska, w dominującej części skandynawska. Pierwszego dnia Cindy wypadła świetnie pod okiem flaciej specjalistki Carin Östman (SE), od której dostała piękny opis oraz lokatę 2 na 4, res. CAC wraz z oceną doskonałą. Drugiego dnia poszło jeszcze lepiej – Pańcia i Cindy wywalczyły lokatę pierwszą na 3 pieski z doskonałą oceną opisową oraz wnioskiem CAC od sędziny  Lahokoski Viveca (FIN).

Jessi zdobyła lokatę 2 na 4 w pierwszym dniu wystawy wraz z wnioskiem res. CAC oraz bardzo miłą oceną doskonałą od sędziny: Simona Svatoňová (CZ). W dniu drugim Jessi nie była skłonna do współpracy na ringu pod sędziną: Jokisilta Hannele (FIN) i mimo, pięknej prezentacji w statyce, biegła dość niechętnie, co miało wpływ na nieco niższą ocenę – wciąż doskonałą, ale na lokacie 3 na 3 😀

Po analizie wychodzi nam średnia 2.0 na całą wystawę z czego jesteśmy bardzo zadowoleni przy silnej i wymagającej stawce. Była to nasza ostatnia wystawa w roku 2017, do zobaczenia już za kilka miesięcy znowu 🙂